Czarnków - oficjalna strona miasta - forum z Burmistrzem
 
www.czarnkow.pl - forum z Burmistrzem

Serdecznie zapraszam Państwa ponownie do korzystania z forum, gdzie za pośrednictwem oficjalnego serwisu internetowego miasta będę mógł odpowiadać na zadane przez Państwa pytania. Mam nadzieje, że moje odpowiedzi będą satysfakcjonujące i pomogą w rozwiązaniu poruszanych problemów.

Uprzejmie informujemy, że publikowane w serwisie odpowiedzi są udzielane wyłącznie na pytania dotyczące kompetencji, obowiązków służbowych burmistrza i urzędu. Natomiast pytania i wypowiedzi obraźliwe, naruszające dobre imię osób i urzędu oraz łamiące dobre obyczaje nie będą publikowane. Na te pytania, odpowiedzi nie będą udzielane.

Nie można pozwolić, by strona internetowa Miasta stała się miejscem naruszania nie tylko norm moralnych i zasad dobrego wychowania ale przede wszystkim łamania prawa przez naruszania czci, godności i dobrego imienia osób trzecich przez anonimowych respondentów. W żadnym wypadku storna internetowa nie może być wykorzystywana do uwiarygodniania plotek i pomówień.

Franciszek Strugała
Burmistrz Czarnkowa


Pytania jak i odpowiedzi starego forum można przeczytać tutaj» Zadaj nowe pytanie «
oko
Wczoraj 15:50 Pytanie nr 3058

a co ma Burmistrz z tym wspólnego? Pisz skarGę do WZDP
wykonawca obwodnicy
Wczoraj 12:08 Pytanie nr 3057

KTO ZAPACI MI ZA ROBOTĘ NA OBWODNICY POLDROG PADŁ A WZDW WYPINA SIE BO BYŁEM USŁUGODAWCĄ MAMY BYC OKRADANI ????
yob
31.08.2014 21:56 Pytanie nr 3056

Proszę bardzoWink -już wkrótce wybory!
Zenek
31.08.2014 14:06 Pytanie nr 3055

Już dawno nikt nie napisał że niedługo wybory. Napiszcie proszę raz jeszcze! To takie fajne w kółko czytać że "już wkrótce wybory" i że "wtedy się okaże".
MRXMRY
31.08.2014 10:20 Pytanie nr 3054

GDZIE KIEDYS PIŁA DO CZARNKOWA .................A TERAZ GDZIE CZARNKOW DO PIŁY .....................DROGI JAK NIGDZIE INDZIEJ ...................NAJGORSZE DROGI JAKIE WIDZIAŁEM .................MIASTO ZACZEŁO ROBIC SIE BRUDNE ...............A PIŁA KOLOROWA I JAKBY NIE PROBLEMY Z PRACA TO JUZ DAWNO BYM SIE WYNIOSŁ Z TEGO GRAJDOŁU !!!!.BRAK INWESTYCJI W MIEJSCA PRACY A ZAKŁADY NIEKTORE POWOLI BEDA KONCZYŁY DZIAŁALONSC :-( !!!! ALE JAK PISZA NASI POPRZEDNICY NASZCZESCIE ZARAZ WYBORY I CO ZA TYM IDZIE ROSZADY
Adam
30.08.2014 22:56 Pytanie nr 3053

Czytałem tą Strategie Rozwoju na lata 2014-2025. Bardzo interesująca jest ta bajka. Idealnie nadaje się na Wieczorynkę z całym szacunkiem dla Wieczorynki. Po co mydlicie mieszkańcom tego miasta oczy. Przecież jak to w bajce bywa prawie żadna z przedstawionych prognoz nie zostanie wypełniona nawet w części. Powiem krótko. Z mojej analizy SWOT wynika że mocną stroną Czarnkowa jest to, że to miasto jeszcze jako tako istnieje a słabą stroną są urzędnicy i rządzący tym miastem. Wkrótce 16 listopada. Ten dzień nieuchronnie się już zbliża . . .
Czarnkowianin
29.08.2014 15:05 Pytanie nr 3052

Witam

Mam 3 pytania

1. Pierwszym pytaniem jest czy remont alei
brzezińskiej to remont tylko chodników czy też
asfaltu
2. Drugie pytanie dotyczy obwodnicy mam pytanie czy do czasu wyłonienia nowego wykonawcy firma POL-DRÓG będzie na niej pracowała

3 . Trzecie pytanie dotyczy także obwodnicy mam pytanie czy przy moście na noteci powstanie rondo ?
Cyklista
29.08.2014 11:51 Pytanie nr 3051

Jako, że sieć ścieżek rowerowych sukcesywnie nam się rozrasta (z czego należy się tylko cieszyć), proponuję na stronie miasta stworzyć ich mapę, która zawierałaby ścieżki istniejące oraz planowane, zarówno na terenie miasta i gminy, jak i najbliższych okolic Czarnkowa.
Mieszkaniec
29.08.2014 10:04 Pytanie nr 3050

Witam. Jak to jest, że pracownicy MOPS źle adresują listy, które później krążą po całym Czarnkowie? To nie pierwszy raz się zdarzyło, że list był źle zaadresowany lub źle podany adres w piśmie z MOPS. Najlepiej zmienić wszystkich pracowników MOPS. Jeśli jeszcze raz pracownicy MOPS popełnią tak karygodny błąd to prokuratura się tym zajmie.

ODPOWIEDŹ:
Pracownicy MOPS istotnie popełnili błąd wpisując w adresie zły numer mieszkania. Był jednak Pan osobiście w MOPS wyjaśnić sprawę i zostało wszystko od ręki naprawione. Mam też informację, że został Pan przeproszony przez pracownika MOPS za pomyłkę. Raz jeszcze przepraszam w imieniu MOPS za zaistniałą sytuację.


mieszkaniec ul. Gdańskiej
26.08.2014 18:18 Pytanie nr 3049

Witam serdecznie. Czy po zakończeniu obwodnicy jest przewidziane w budżecie miasta lub powiatu (w zależności do którego z samorządów ta droga należy) całkowity remont ulicy Gdańskiej wraz z położeniem chodników aż do Osucha? Nie da się ukryć, że ciężkie pojazdy dojeżdżające do drogi niszczą nawierzchnię, która jest już w niezbyt dobrym stanie. Jeśli takowa inwestycja jest chociaż w planach to prosiłbym o przybliżenie, podanie ram czasowych takiej inwestycji.
Pozdrawiam

ODPOWIEDŹ:
Zgadzam się, że po wybudowaniu obwodnicy ulica Gdańska powinna otrzymać nową nawierzchnię. Na pewno Miasto będzie zabiegać w Starostwie Powiatowym o remont tej ulicy.

przechodzień
26.08.2014 17:50 Pytanie nr 3048

Witam czy na ul.wronieckiej po stronie budowanej sciezki rowerowej jest potrzebny maly waski istniejacy pas zieleni?bo i tak z tej zieleni w tym pasie nic nie bedzie a gdy by sie go zlikwiedowalo to szerokosc ulicy zwiekszyla sie i bezpiecznie minely by sie dwa auta-bo po remoncie napewno sie nie mina pozdrawiam

ODPOWIEDŹ:
Na wycięcie całego pasa drzew po jednej stronie ulicy musiałby się zdecydować powiat na etapie projektowania ścieżki. Wówczas o ten pas droga mogłaby być szersza. Nie wiem jak zareagowaliby mieszkańcy na takie rozwiązanie? Aktualna szerokość drogi po remoncie umożliwia ruch dwukierunkowy. Większość dróg powiatowych w województwie wielkopolskim ma podobną szerokość.

user
26.08.2014 13:17 Pytanie nr 3047

Miasto remontuje przystanki MPK a jednocześnie niszczy komunikacje miejską. Po mieście jeździ kilka zdezelowanych starych autobusów. Kiedyś autobusy jeździły do Lubasza nad jezioro a teraz już nigdzie nie jeżdżą. Ciekawe w jakim celu remontuje się nieczynne przystanki. A może chcą wznowić komunikacje miejską. Dobrze byłoby aby ją wznowili. Miasta o podobnej wielkości w okolicy (Chodzież czy Oborniki) mają komunikacje miejską i ona działa bez zarzutów a u nas wszystko się likwiduję. Proponuje zacząć likwidować kościoły bo te rzeczywiście nie są do niczego potrzebne. Tylko kasę od ludzi wyciągają. Pozdrawiam.

ODPOWIEDŹ:
Przystanki służą wszystkim przewoźnikom przewożącym ludzi. Z komunikacji miejskiej zrezygnowali sami mieszkańcy. Na dzisiaj funkcjonuje w takim zakresie w jakim jest zapotrzebowanie. Sytuacja Obornik jest zupełnie inna, gdyż miasto z otaczającymi je miejscowościami stanowią jedną gminę, w związku z czym możliwe jest dofinansowanie z budżetu gminy. Nasza Gmina Czarnków ani też Lubasz nie są skore do ponoszenia kosztów funkcjonowania wspólnej komunikacji. Miasto Czarnków nie może finansować innej gminie kosztów przewozów mieszkańców.

Wojciech
25.08.2014 22:49 Pytanie nr 3046

Panie burmistrzu czy w całym mieście jest przewidziana wymiana przystanków autobusowych na nowe, jak na Placu Powstańców Wlkp.? Trzeba przyznać, że cieszy oko taki widok.
Pozdrawiam

ODPOWIEDŹ:
W bieżącym roku już nie, ale będziemy je sukcesywnie wymieniać.


Kolejowy
25.08.2014 22:46 Pytanie nr 3045

do użytkownika "kolej"
Nie jestem dinozaurem, ale pamiętam, jak pociąg osobowy wjeżdżał zarówno ze strony Piły, jak i Poznania. Sam jechałem nie raz i muszę przyznać, że mało w Polsce takich malowniczych krajobrazów, jakie są na tej linii. Z sentymentu raz pojechałem do Poznania żeby wrócić pociągiem do Czarnkowa, który zorganizowała firma TurKol i aż łezka się w oku zakręciła...
W pełni rozumiem modernizację trasy Piła - Poznań, ale nie będę mógł zrozumieć jeśli za kilka najbliższych lat Pan Marszałek nie znajdzie funduszy na remont.
Jedynym realnym sposobem walki wg mnie jest w tej chwili wystosować Petycję i zebrać możliwie najwięcej podpisów zainteresowanych podróżowaniem - jako niegdyś wspomniany potok pasażerki. Zastanawia mnie tylko, jak to jest, że trasę Poznań - Gołańcz się utrzymuje, gdzie to po drodze jakiś metropolii wcale nie ma (blisko 53 tys ludności po drodze), a o Czarnkowie się zapomina (blisko 40 tys)
prechodni
25.08.2014 22:11 Pytanie nr 3044

Panie Burmistrzu komendancie straży miejskiej proszę o szybką interwencje na terenie miasta ul orłowskiego jadąc od strony ul gdańskiej do końca ul orłowskiego po lewej stronie pod laskiem młodziesz buduje nielegalną szope celem cpiania narkotyków lub prostytucji itp pod skarpą prosze o skontrolowanie tego obiektu pilne

ODPOWIEDŹ:
Straż Miejska sprawdziła to miejsce i skontaktowała się z rodzicami dzieci. Okazało się działania dzieci są za ich zgodą i jak twierdzą rodzice nie robią tam nic niepożądanego. Mimo to, miejsce to będzie obserwowane przez Straż Miejską.

kolej
25.08.2014 19:31 Pytanie nr 3043

No to po poniższej informacji burmistrza można już powiedzieć, że Czarnków będzie odcięty od sieci kolejowej w 100 procentach. Pozostały maksymalnie dwa lata eksploatacji linii towarowej z Rogoźna. Później PLK zmieni prędkość z 20 i 30km/h na 0 km/h i zamknie linie ze względu na jej stan techniczny. Konsekwencje tego dla miasta będą fatalne.

ODPOWIEDŹ:
Już ponad 20 lat temu były pierwsze zamiary fizycznej likwidacji linii i do dzisiaj jej nie rozebrano. Nikt jej nie rozbierze również i teraz, gdyż jest duża firma korzystająca z transportu towarowego. Nie jest to również opłacalne także dla samej kolei. Problem polega na tym, że jedna ze spółek zarabia, druga trochę traci. Proszę powiedzieć co stało się fatalnego, gdy zawieszano kursy osobowe ponad 20 lat temu? Przecież już nikt nie chciał jeździć pociągiem jadącym kilka razy dłużej niż samochodem czy autobusem. Marszałek Województwa logicznie tłumaczy, że najpierw musi zostać zmodernizowana linia z Poznania do Piły przechodząca przez Rogoźno a dopiero potem można zabrać się za odnogę do tej trasy.

kolej
25.08.2014 11:08 Pytanie nr 3042

Obecnie 30 km/h dla pociągów towarowych jest z Bzowo Goraj do Rogoźno Wielkopolskiego. Odcinek z Bzowo Goraj do Czarnkowa jest bocznicą z prędkością maksymalną 20 km/h. Szkoda że nie umiano wykorzystać linii do Piły i ją rozebrano zamiast zmodernizować. Teraz szybko trzeba starać się aby naprawić linię do Rogoźna bo jeśli tego się nie zrobi za maksymalnie dwa lata linia będzie całkowicie zamknięta dla ruchu a później rozebrana tak jak szlak w stronę Piły Głównej i Czarnków będzie całkowicie odcięty od kolei. Zresztą teraz jest już odcięty w 90 procentach.
Kolejowy
25.08.2014 1:39 Pytanie nr 3041

Panie Burmistrzu, czy zgodnie z tym, co było mówione w 2011 przygotowano orientacyjny koszt modernizacji linii kolejowej z Czarnkowa do Rogoźna Wlkp osobno dla prędkości przewozu towarów (40km/h) i osobowej (do 100km/h)?
Pozdrawiam

ODPOWIEDŹ:
Na dzisiaj za priorytet Urząd Marszałkowski przyjął modernizację linii Poznań – Piła i nie są tej chwili prowadzone wyliczenia i prace w kierunku modernizacji linii Rogoźno – Czarnków.


PAJO
24.08.2014 21:50 Pytanie nr 3040

Jakie kary zapłaci poldróg za niedokończenie obwodnicy? Czy poprzedni wykonawca pajo zapłacił karę ?

ODPOWIEDŹ:
Te kwestie są uregulowane w umowie między inwestorem tj. WZDW w Poznaniu a firmą Pol-Dróg.
Z tego co wiem między WZDW a Pajo toczy się spór sądowy.


Mieszkaniec2
24.08.2014 13:19 Pytanie nr 3039

@ do Wszystkich
Tylko cieszyć się z tego, że mieszkańcy nad wyraz interesują się sprawami naszego miasta, ale co do bezpieczeństwa ścieżek rowerowych to polemika z panem Burmistrzem jest bezpodstawna, gdyż w wielu większych miastach, jak Poznań, czy Toruń w których ostatnio byłem są ścieżki rowerowe, które z braku możliwości technicznych (lub bardzo ograniczonych) przecinają się z chodnikiem i do tej pory po rozmowie z tamtejszymi mieszkańcami nie stał się tam żaden wypadek. (nie licząc pijanych oczywiście). Rowerzyści powinni być wyposażeni w sprawny dzwonek rowerowy, a piesi z kolei powinni zacząć zwracać bardziej uwagę, co dzieje się wokół nich. A żeby się tego nauczyć polecam spędzić tak wakacje w Warszawie... zanim się człowiek nie obejrzy to go trącą z barka piesi z naprzeciwka lub wpadnie się pod koła tramwaju...

A teraz do pana Burmistrza.
Czy na ul. Wronieckiej, o której ostatnio głośno zniknie możliwość parkowania równoległego do jezdni? Poprzednio dwa samochody wchodziły "tak sobie", a kiedy jakiś kierowca wsiadał do pojazdu i otwierał drzwi to do urwania ich wiele nie brakło.
Pozdrawiam

ODPOWIEDŹ:
Teraz przy braku możliwości parkowania na tym odcinku ulicy Wronieckiej opisana przez Pana sytuacja raczej nie powinna mieć miejsca.


Kto jest aktywny
Nasi czytelnicy zadali już łącznie 3038 pytań
Jest 5 użytkowników online
Najwięcej użytkowników jednocześnie: 55 odwiedziło nas 28.07.2014 13:02