Czarnków - oficjalna strona miasta - forum z Burmistrzem
 
www.czarnkow.pl - forum z Burmistrzem

Serdecznie zapraszam Państwa ponownie do korzystania z forum, gdzie za pośrednictwem oficjalnego serwisu internetowego miasta będę mógł odpowiadać na zadane przez Państwa pytania. Mam nadzieje, że moje odpowiedzi będą satysfakcjonujące i pomogą w rozwiązaniu poruszanych problemów.

Uprzejmie informujemy, że publikowane w serwisie odpowiedzi są udzielane wyłącznie na pytania dotyczące kompetencji, obowiązków służbowych burmistrza i urzędu. Natomiast pytania i wypowiedzi obraźliwe, naruszające dobre imię osób i urzędu oraz łamiące dobre obyczaje nie będą publikowane. Na te pytania, odpowiedzi nie będą udzielane.

Nie można pozwolić, by strona internetowa Miasta stała się miejscem naruszania nie tylko norm moralnych i zasad dobrego wychowania ale przede wszystkim łamania prawa przez naruszania czci, godności i dobrego imienia osób trzecich przez anonimowych respondentów. W żadnym wypadku storna internetowa nie może być wykorzystywana do uwiarygodniania plotek i pomówień.

Franciszek Strugała
Burmistrz Czarnkowa


Pytania jak i odpowiedzi starego forum można przeczytać tutaj» Zadaj nowe pytanie «
Ewa
Wczoraj 22:32 Pytanie nr 3027

Konserwator zabytków podobno wyraził zgode na rozbiórkę budynku po starym kinie. Prace miały rozpocząc sie w lipcu, jednak do tej pory nic tam sie nie dzieje. Proszę o informację na ten temat. Dziękuje pozdrawiam
mmnn
Wczoraj 12:39 Pytanie nr 3026

Jak widać burmistrz tej wioski nawet nie zamierza zabrać głosu. zmiana organizacji ruchu na Wronieckiej czy kolejna wtopa z obwodnicą która już nigdy nie powstanie. Jak widać są to tematy trudne a wybory już za niecałe trzy miesiące. Co prawda bezpośrednio burmistrz nie odpowiada za te inwestycje ale jest najbliższą osobą wśród wyborców która może odpowiedzieć stanowiskiem.
pka
18.08.2014 18:31 Pytanie nr 3025

Tyle razy się mówi, że to nie jest inwestycja miasta, tylko powiatu, a Michał swoje. Upały się przecież skończyły Mr. Green
Michał
18.08.2014 16:38 Pytanie nr 3024

"Remont" ul. Wronieckiej to jedna z najgorszych decyzji miasta/gminy od bardzo długiego czasu. Dla mnie nielogiczna i szkodząca wizerunkowi miasta. Wielu mieszkańców skarży się na to, że ulica w nowym zamierzeniu ma być jednokierunkowa i zgadzam się z tą opinią w 100%. Osoba/y odpowiedzialna powinna wcześniej zorganizować otwarte referendum na ten temat z mieszkańcami Czarnkowa. Chodnik na 5m szerokości?! Komu ma to służyć? Babciom z psami, które to zwierzęta będą tylko wypróżniać się na tym chodniku? O kulturze właścicieli tych czworonogów, a raczej o jej braku już nawet nie ma co mówić, ale to temat rzeka. Teraz ważne jest zajęcie stanowiska przez władze miasta dot. ul. Wronieckiej.
pka
14.08.2014 22:41 Pytanie nr 3023

Oj mieszkaniec, mieszkaniec. Nie zna się, a się kłóci. W mieście mamy drogi gminne, powiatowe i wojewódzkie. Droga nr 182 jest drogą wojewódzką, a remontowany odcinek ul. Wronieckiej jest drogą powiatową.
mieszkaniec
14.08.2014 22:04 Pytanie nr 3022

Do Marcin.
Proponuję spojrzeć na mapę i zakodować jak przebiega droga 182 przez Czarnków, następnie zgłębić temat; o jakim odcinku ul. Wronieckiej mowa, a dopiero później wypisywać dyrdymały!
marcin
14.08.2014 21:29 Pytanie nr 3021

do mieszkaniec - wroniecka to droga powiatowa zażalenia kieruj wiec do starosty Smile
mieszkaniec
13.08.2014 22:33 Pytanie nr 3020

Uzupełnienie do Marta.
Proponuję, by dojazd do Osiedla Słonecznego, był możliwy przez Brzeźno. Co Pan na to ? Budowanie tzw. ścieżek rowerowych donikąd i dla garstki fanatyków ścieżek, jak się wydaje stało się specjalnością tego miasta! Na poparcie tej tezy pytam, dla kogo wybudowano ścieżkę rowerową na ulicy Polnej? No chyba że dla samobójców. Ciekawe co Pan na to, jak mieszkańcy ulic przyległych do ulicy Wronieckiej wystąpią o odszkodowanie za znaczące wydłużenie dojazdu do swoich posesji. I na koniec, czy nie uważa Pan, że tak znacząca zmiana organizacji ruchu, nie powinna być skonsultowana z mieszkańcami dotkniętymi tą radosną twórczością władz miasta?
Rowerzysta
13.08.2014 12:41 Pytanie nr 3019

Witam,
zwracam się z pytaniem, czy w najbliższym czasie planowana jest budowa ścieżki rowerowej / chodnika z Czarnkowa do Dębego (pod górę dębską)?
Przy okazji, ulica wychodząca z Czarnkowa do Dębego nie posiada z tego, co widzę nazwy, może warto byłoby ją nadać? (Kościuszki z tego, co kojarzę zaczyna się w miejscu skrzyżowania z Wieleńską - chyba, że jest inaczej).
emeryt
12.08.2014 20:45 Pytanie nr 3018

Popieram swego poprzednika w kwesti obwodnicy tym bardziej ze od 1 sierpnia roboty na calym odcinku zostaly przerwane i firma pol drog zeszla z budowy co wiec Panie Burmistrzu dalej z nia ?
gość1985
12.08.2014 13:03 Pytanie nr 3017

I obwodnica poszła się już czesać. Dzisiaj w Głosie Wielkopolskim o tym piszą. Możemy zapomnieć o obwodnicy. Jak widać bardzo trudno jest wybudować w Polsce 8 kilomentrowy odcinek drogi. Niestety poruta jak się patrzy. Zresztą już kiedyś ktoś napisał na tym forum, że żadnej obwodnicy nie będzie i niestety miał racje.
kierowca_50
08.08.2014 11:58 Pytanie nr 3016

Zawsze można jechać pod prąd. Ja już tak jechałem i nic mi nie zrobili. Przepisy są od tego aby je łamać.
MARTA
07.08.2014 17:03 Pytanie nr 3015

Witam Pana Burmistrza!!!!
MIESZKAŃCY ULIC PRZYLEGŁYCH DO ULICY WRONIECKIEJ MAJĄ ZAPYTANIE CO SIĘ DZIEJE NA ULICY WRONIECKIEJ PONIEWAŻ PRACE REMONTOWE SIĘ KOŃCZĄ A MY NADAL MAMY RUCH JEDNOKIERUNKOWY I MUSIMY NA DORABIAĆ 2 KM PRZEZ NAJGORSZĄ KRZYŻÓWKĘ GDZIE MOŻNA STAĆ NAWET DO 30 MINUT BY SKRĘCIĆ NA WRONIECKĄ. CZY MA PAN ZNÓW ZAMIAR ZROBIĆ ŚCIESZKĘ DO BIKONT??? BO JEDNĄ JUŻ MAMY NA ULICY POLNEJ KTÓRA JEST PSIM WYBIEGIEM BO RZADKO JEŹDZI TAM ROWER. WRONIECKA TO JEDNA Z NAJŁADNIEJSZYCH ULIC W MIEŚCIE ALE ZNOWU TRZEBA JĄ ZNISZCZYĆ, A GDZIE TU OCHRONA PRZYRODY??? ZAMIAST ZROBIĆ PARK SKEYTOWY DLA MŁODZIEŻY ROBI PAN ZNÓW ŚCIESZKI DLA BABĆ KTÓRE I TAK WOLĄ JECHAĆ ULICĄ KOŚCIUSZKI. MOŻE POPATRZMY NA INNE MIASTA ŻE ŚCIESZKI ROWEROWE ZNAJDUJĄ SIĘ ZARAZ NA JEDNYM CHODNIKU JAKO WYDZIELONE MIEJSCE W I CALE NIE SZEROKIE. MAMY TAK ŁADNY CHODNIK OD STRONY GAZOWNI PRZY CMENTARZU CZY NIE MOŻEMY GO WYKORZYSTAĆ NA ŚCIESZKĘ ROWEROWĄ A DRUGĄ NA ŚCIESZKĘ DLA PIESZYCH?? PATRZMY W KOŃCU NA LUDZI KTÓRZY JEŻDŻĄ SAMOCHODAMI I CO DZIEŃ MUSZĄ NADRABIAĆ 2 KM DO WŁASNEGO DOMU!!!
Ewa
07.08.2014 9:48 Pytanie nr 3014

Witam! Proszę o informacje dotyczące ul.Widokowej. Od dłuższego czasu, w miejscu dawnego sadu dzieją się roboty drogowe.Czemu ma służyć powstająca tam droga skoro jest ona bez wyjazdu? Drugie pytanie-czy mozna byłoby zrobić schody łączace ul. Widokową z ul. Bednarską, bo mieszkańcy ul. Widokowej i tak schodza do miasta na skróty ul. Bednarską-takie schody są np. na Siedmiogórze. Dziękuje! Pozdrawiam
mieszkaniec
06.08.2014 20:20 Pytanie nr 3013

Panie Burmistrzu góra krzyżowa zaczyna niechlujnie wyglądać dawno nie było tego pana hop co po mieście lata i tak mówi chyba się pojawił i rozrabia i wyrzuca śmieci z koszy prosiłbym aby go wezwać na rozmowę ,bo to co on robi to straszne
Mirjami
06.08.2014 19:09 Pytanie nr 3012

Sunrise Dance Party - impreza wyjątkowa, z wyjątkowym klimatem. Myślę że samo miejsce w którym odbywa się impreza to połowa sukcesu tej Imprezy. W każdym razie chciałam podziękować Panu burmistrzowi jak i całej ekipie działającej przy powstawaniu tego wydarzenia, za to że mogłam tam zagrać. Nie zapominam też o najlepszej publiczności na świecie czyli właśnie tej z Czarnkowa! ukłony! grać Dla Was to sama przyjemność! Z całego serca życzę Wam 4tej edycji Sunrise! dzięki tej imprezie o Czarnkowie się mówi.. po tym jak opublikowałam film z imprezy na swoim FanPage odezwało się do mnie dużo DJ'i z zagranicy którzy zachwyceni imprezą chętni są by Was odwiedzić i zagrać Dla Was. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję:
www.fb.com/DJaneMirjami
Aleksander
06.08.2014 12:16 Pytanie nr 3011

Jak to się mówi, nie narodził się taki, co by wszystkim dogodził. Co by człowiek nie zrobił, zawsze znajdzie się taki, co będzie płakał, że jest źle. Typowo po polsku. Potępiamy wszystko, co nie jest zgodne z nasza ideologią i wszystko to, czego nie rozumiemy. Tutaj mam na myśli akurat imprezę Sunrise Dance Party. Niektórym nie pasuje, widzę nurt muzyczny, prezentowany na tej imprezie. Ze muzyka ćpunów, pustaków itp. Moi drodzy, przypomnijcie siebie, jak byliście młodzi, mieliście zupełnie odmienne muzyczne upodobania, niż starsze pokolenie. Tacy Beatelsi przez starsze pokolenie byli uważani za dzieci szatana, a teraz uważani niemalże za Bogów. Ta impreza była dla młodzieży i wielka chwała władzom Miasta, że w ten sposób daje coś młodzieży, która niewątpliwie jest zaniedbywana! Pija piwo pod sklepem - źle. Przychodzą bawić się na imprezie, która miasto promuje jako bezalkoholowa - źle! Muzyka - zła! Bo - (techno!). Inna sprawa, ze obok techno to nawet i blisko nie stoi. Mówicie syf, brudy itp. Pokażcie mi choć jedna imprezę masową na świecie, po której nie ma ton śmieci? Koleżance kilka komentarzy niżej, proponuję trochę pojeździć po koncertach i przejrzeć trochę na oczy. Reasumując, powiem, że cieszę się, ze mogłem brać udział w tak wspaniałej imprezie, która oprócz piękna muzyki propagowała pewna idee. I już teraz mówię do zobaczenia za rok!
promocja
05.08.2014 11:46 Pytanie nr 3010

Szanowny „Ciekawski”, proszę nie pisać, że promocja Miasta Czarnków zamieszcza wpisy „pod różnymi Nickami aby zachwalać swoja imprezę”, bo to jest nieprawda. Po pierwsze poniższy wpis z video z imprezy to jest pierwszy wpis ze strony promocji Miasta Czarnków na tym forum. Prawda jest taka, że właśnie aż tyle różnych osób napisało pozytywne opinie na temat tej imprezy, co widać nie wszystkim pasuje i się podoba, ale taka jest rzeczywistość (co ciekawe na Facebook’u są same tylko pozytywne opinie o tej imprezie, a tylko tutaj na tym forum pojawia się kilka negatywnych, z tego wniosek, że najłatwiej jest krytykować coś pod maską anonimowości). Po drugie najlepszym wyznacznikiem czy pieniądze są dobrze wydawane czy nie, jest tych kilka tysięcy osób, które co roku (już od trzech lat) uczestniczy w tej imprezie i z roku na rok jest ich co raz więcej. Co najdobitniej świadczy, że tego typu impreza z muzyką klubową jest potrzebna. Na całym świecie organizuje się takie imprezy, także w centrach małych i dużych miast i dzięki m.in. takim imprezom miasta zyskują na popularności, a nie na niej tracą i więcej turystów odwiedza takie miasta , a nie mniej itp. itd.
Ciekawski
05.08.2014 11:22 Pytanie nr 3009

Widać, że chłopaki z promocji dwoją się i troją pod różnymi nickami, żeby zachwalić swoją imprezęSmile
A może po prostu przeprowadzić profesjonalne badanie opinii mieszkańców naszego miasta albo chociaż zasięgnąć opinii różnych środowisk na temat tak wydawanych naszych pieniędzy z budżetu na" kulturę"?
promocja
04.08.2014 23:16 Pytanie nr 3008

Dla wszystkich uczestniczących w tej dyskusji o III-ciej edycji Sunrise Dance Party w Czarnkowie, polecamy obejrzeć ten filmik ukazujący jakie wspaniałe klimaty były na tej imprezie (dla tych, którzy byli - dla przypomnienia, dla tych którzy nie byli - aby mogli je poczuć):
Kto jest aktywny
Nasi czytelnicy zadali już łącznie 3007 pytań
Jest 5 użytkowników online
Najwięcej użytkowników jednocześnie: 55 odwiedziło nas 28.07.2014 13:02