Czarnków - oficjalna strona miasta - forum z Burmistrzem
 
www.czarnkow.pl - forum z Burmistrzem

Serdecznie zapraszam Państwa ponownie do korzystania z forum, gdzie za pośrednictwem oficjalnego serwisu internetowego miasta będę mógł odpowiadać na zadane przez Państwa pytania. Mam nadzieje, że moje odpowiedzi będą satysfakcjonujące i pomogą w rozwiązaniu poruszanych problemów.

Uprzejmie informujemy, że publikowane w serwisie odpowiedzi są udzielane wyłącznie na pytania dotyczące kompetencji, obowiązków służbowych burmistrza i urzędu. Natomiast pytania i wypowiedzi obraźliwe, naruszające dobre imię osób i urzędu oraz łamiące dobre obyczaje nie będą publikowane. Na te pytania, odpowiedzi nie będą udzielane.

Nie można pozwolić, by strona internetowa Miasta stała się miejscem naruszania nie tylko norm moralnych i zasad dobrego wychowania ale przede wszystkim łamania prawa przez naruszania czci, godności i dobrego imienia osób trzecich przez anonimowych respondentów. W żadnym wypadku storna internetowa nie może być wykorzystywana do uwiarygodniania plotek i pomówień.

Franciszek Strugała
Burmistrz Czarnkowa


Pytania jak i odpowiedzi starego forum można przeczytać tutaj

Szanowni Państwo!
W związku z przygotowaniem do uruchomienia nowej strony internetowej Miasta Czarnków www.czarnkow.pl zostaje wyłączona możliwość dodawania nowych pytań na tym forum. Możliwość zadania pytania burmistrzowi będzie na nowym forum na nowej stronie, która zostanie udostepniona najpóźniej do końca stycznia.

» «
ireneusz
Wczoraj 21:10 Pytanie nr 3177

Niepokoi mnie ilość niszczejących budynków czekających długo na kupca w Czarnkowie. Sam jestem właścicielem dużego domu przy ul.Kościuszki, który pewnie już niedługo podzieli ich los. Czy w takim wypadku możliwe jest przejęcie budynku przez miasto? Czy w grę wchodzi sprzedaż?

ODPOWIEDŹ:
Takie sprawy należy załatwiać w trybie urzędowym.


Paweł
Wczoraj 17:12 Pytanie nr 3176

Panie Burmistrzu chciałbym bardzooo podziękować Panu za to co robi pan dla tego cudownego miasta ,jest one pełne niespodzianek i sympatycznych ludzi a każda inicjatywa związana z Pana osobą zapewne doda uroku temu cuudownemu i jakże pięknemu miastu pozdrawiam Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
janek
Wczoraj 10:45 Pytanie nr 3175

Panie Burmistrzu każdy z nas ma pupilka ja jestem emerytem mam pupilka i posprzątam wiadomo pupilki się załatwiają na trawnikach ,i powinno się zbierać po nich chodzą z pupilkiem chodniki zanieczyszczone szkoda gadać a morze trochę kontroli na tych właścicieli tych pupilków , no i mandacik to by nauczyło tych nie czystych właścicieli

ODPOWIEDŹ:
Z tego co Pan Pisze można wysnuć, że jest Pan odpowiedzialnym właścicielem pieska. Straż Miejska jeśli zauważy brak sprzątania po piesku nakłada mandat, tylko właściciele swoich pupili widząc strażników zachowują się tak jak trzeba. Nie krępuje ich jednak sąsiad, znajomy czy inna osoba, gdyż nie mamy jeszcze w swojej naturze natychmiastowego zawiadamiania Straży Miejskiej o przypadkach nie przestrzegania przepisów o utrzymaniu porządku. Tylko współdziałaniem możemy zwalczyć ten brak właściwego postepowania.

ul Łąkowa
27.01.2015 17:44 Pytanie nr 3174

Dzień dobry,
czy miasto planuje renowację schodów łączących ul. Gdańską z Łąkową? Schody te są już w stanie tragicznym...
i podobnie na ulicy Podgórnej również schody łączące z ulicą Gdańską... tam można złamać nogę...
Pozdrawiam

ODPOWIEDŹ:
Istotnie schody te wymagają renowacji. Postaramy się znaleźć potrzebne środki finansowe na ich remont.forum
27.01.2015 15:37 Pytanie nr 3173

Pan Burmistrz nie odpowiada na pytania mimo, że 14 dni dawno minęło...
mieszkaniec
22.01.2015 21:31 Pytanie nr 3172

Do @ mua : Autobusy PKS mają zakaz wjazdu na ul. Rzemieślniczą i Kościuszki od deptaku do ronda Jana Pawła. Niestety kierowcy tych autobusów nagminnie łamią przepisy. Na Kościuszki powinna się ustawić policja municypalna i urządzić łapankę autobusów PKS. Tam mogą wjechać tylko autobusy MPK. O ile się nie mylę to nawet jest tabliczka pod znakiem. Pozdrawiam.
mua
21.01.2015 20:19 Pytanie nr 3171

witam.moje pytanie dotyczy ul.Rzemieślniczej a mianowicie ruchu autobusów pks,ksk ,dlaczego one tam jeżdżą???kiedyś był zakaz.! wszyscy pamiętamy ile zachodu kosztowało zrobienie tej ulicy kostką a teraz ciężkie autobusy ją rozjeżdżają no i bezpieczeństwo!! puścić tam ruch dla tak dużych aut to nie był dobry pomysł. pozdrawiam.

ODPOWIEDŹ:
Kilka lat temu komisja ds. organizacji ruchu przy Staroście pozwoliła wjeżdżać na ulicę Rzemieślniczą i dalej na Kościuszki wszystkim autobusom. Postaramy się uregulować sprawę na nowo przy okazji modernizacji ulicy Kościuszki realizowanej w bieżącym roku.

obwodnica
20.01.2015 21:30 Pytanie nr 3170

Panie burmistrzu styczeń chyli się ku końcowi, a firmy Skanska na obwodnicy, jak nie ma tak nie ma...
Czasami zastanawiam się, czy ktoś tej obwodnicy nie przeklął, bo ta budowa idzie, jak krew z nosa...

Kiedy ruszy nowa strona internetowa... dziwnym jest fakt, iż cokolwiek się robi i wyznacza termin to zawsze musi być to ostatni lub przedostatni dzień oddania projektu... takie czekanie do ostatniej chwili. Przykładem jest nasza obwodnica, która już daaaaawno miała być oddana.

ODPOWIEDŹ:
Nikt budowy nie przeklął tylko dokonywano złych wyborów wykonawców na co Miasto zupełnie nie miało wpływu. Firma Skanska zamierzała wejść na roboty dopiero w marcu, jednak w wyniku prowadzonych rozmów i analizowania prognoz pogodowych podała ostatnio informację, że na kilka odcinków robót wejdzie już w lutym. Cały swój potencjał uruchomi jednak dopiero w marcu.

Przecież styczeń się jeszcze nie skończył a ten termin deklarowałem jako uruchomienie nowej strony. Proszę jeszcze tylko o chwilkę cierpliwości.Czarnków
20.01.2015 16:28 Pytanie nr 3169

Drogi użytkowniku "trzcianka"
Skąd Ci wiadomo o rzekomym wniosku, jaki wystosowuje Trzcianka o zmianę nazwy powiatu i jej stolicy?
Poza tym z logicznego punktu widzenia taka zmiana byłaby nic nie warta. Wygenerowałaby jedynie spore koszty, a warunków bytu w żadnym stopniu by nie poprawiła, a jedynie obniżyła przez dług, jaki by się wówczas wytworzył. Wymiana tysięcy dowodów rejestracyjnych aut, dowodów osobistych a przy tym koszt przeniesienia urzędu, utrata stanowisk pracy... Nie zdajesz sobie nawet sprawy, co piszesz.
W momencie tworzenia nowego powiatu (czyli dzisiejszego) miał mieć on nazwę Czarnkowski, a stolicą miał być niezmiennie Czarnków. Trzcianka zaś dzięki sporemu poparciu "wywalczyła" jedynie myślnik i nazwę "trzcianecki". Gdyby było to takie proste i od chciejstwa można byłoby zmieniać powiaty itp to Trzcianka dawno stworzyłaby odrębny, niezależny powiat. Mimo drobnych korzyści, jakie otrzymaliśmy dzięki złączeniu byłych powiatów jestem i byłem za poprzednią wersją, czyli osobnego powiatu Czarnkowskiego i Trzcianeckiego. Do dziś jest cała masa animozji mieszkańców Trzcianki do Czarnkowa o to, iż "garniemy kasę dla siebie", co jest oczywistą bzdurą, bo prawnie jest to niemożliwe. Gdyby stary układ pozostał regiony te dzięki konkurencji rozwijałyby się jeszcze prężniej, aniżeli rozwija się jako jeden połączony.
Zaś co do analizy SWOT to są gorsze i lepsze strony w Czarnkowie. Proszę znaleźć, bo taka w naszym mieście istnieje i ją przestudiować. Faktem jest, że miasteczko to pozbawione jest kolei pasażerskiej i jest jedną z wielu czerwonych punktów na mapie całego kraju miast powyżej 10 tys. zapomnianych przez kolej. Na pocieszenie powiem, że w Polsce jest miasto Jastrzębie-Zdrój (blisko 100 tys!), które nie ma kolei! Absurd ten jednak należy wyjaśniać z PLK, a nie z władzą lokalną. Co do dróg to problem leży w województwie. Drogi są w stanie fatalnym i tego nie da się zaprzeczyć. Województwo jednak przewiduje fundusze na remonty dróg w naszym mieście, jednak kiedy one nastąpią... Zasada jest prosta. Najpierw Poznań, potem miasta typu Kalisz, Gniezno, Piła, Czarnków zaś jest przy końcu wagonika miast... W naszym województwie to jest tak, że im dalej Poznania tym jakość dróg drastycznie spada. Przykre, ale prawdziwe...
MRXMRY
20.01.2015 15:57 Pytanie nr 3168

panie burmistrzu czy jest cos panu wiadomo nt . budowy intermarche na ul . kosciuszki juz w tym roku ......???? z gory dziekuje za odpowiedz

ODPOWIEDŹ:
Wiem, ze trwają rozmowy w tej sprawie.


trzcianka
20.01.2015 11:59 Pytanie nr 3167

Trzcianka składa wniosek do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji o zmianę nazwy powiatu i zmianę miasta powiatowego. Nowy powiat będzie się nazywał trzcianecki a nowym miastem powiatowym będzie Trzcianka. Po tej zmianie Czarnków pozostanie już tylko zwykłą nic nieznaczącą miejscowością w woj. wielkopolskim i powiecie trzcianeckim. Wtedy będziemy mogli sobie na Placu Wolności zaśpiewać : "To już jest koniec nie ma już nic jesteśmy wolni możemy iść". Komunikacja rozwalona. Kolej rozwalona. Dróg krajowych (w tym międzynarodowych oznaczanych symbolem E) mamy aż 0.00 km. Dróg wojewódzkich najwyższej kategorii mamy również 0.00 km. Są za to drugorzędne i trzeciorzędne oraz czwartorzędne drogi wojewódzkie i drogi powiatowe. Wszystkie wymagają natychmiastowego remontu. To jest zdecydowanie za mało aby biznes mógł normalnie się rozwijać. Czarnków zacznie powoli ale systematycznie upadać. Proszę sobie wykonać analizę SWOT. Zdecydowanie więcej będzie tzw. słabych stron. Mocnych stron będzie niewiele. Taka jest niestety prawda o naszym mieście. Kolejny Orlik czy Fitness Park niewiele w tej kwestii zmieni.

ODPOWIEDŹ:
To już mogę pogratulować sukcesu. Reszta co Pan napisał to hejt.Malwina
19.01.2015 10:13 Pytanie nr 3166

Jak już wcześniej napisałam za rządów obecnego burmistrza nie będzie żadnego krytego basenu. Nasz obecny burmistrz jest już leciwym człowiekiem (z całym szacunkiem dla Pana i dla ludzi starszych - każdy z nas kiedyś będzie osobą starszą). Tacy ludzie jednak z reguły nie za bardzo znają potrzeby młodych ludzi. Oczywiście rachunek ekonomiczny też jest ważny. Jednak w samorządzie to na pierwszym miejscu muszą być ludzie a dopiero później ekonomia. W naszym mieście przydałby się basen i przydałoby się lodowisko. Rozumiem, że miasto nie jest w stanie sfinansować takich obiektów. Istnieje coś takiego jak partnerstwo publiczno - prywatne. W naszym mieście jest kilka dużych firm. Z pewnością znalazłyby się takie firmy które wzamian za reklamę umieszoną w nowym obiekcie dołożyłyby się do inwestycji. Moim zdaniem powinno się spróbować zadziałać w ten sposób. Jeśli chodzi o Sunrise to jesteśmy trochę sami sobie winni. Jak było podczas koncertu i po nim to każdy wie. Pozdrawiam.

ODPOWIEDŹ:
To nie Pani pisała, że nie pobuduję basenu krytego ale sam to oznajmiłem przed ostatnimi wyborami, szczegółowo uzasadniając dlaczego. Jeśli przyjdą lepsze czasy to moi następcy mają już wykupiony teren pod basen i uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego pod tę inwestycję. Miejsce pod dalszy rozwój bazy sportowej w tym także lodowiska też jest wyznaczone, zarezerwowane i teren jest własnością Miasta.
O partnerstwie publiczno-prywatnym coś Pani słyszała, lecz nie zna Pani praktycznych przykładów możliwości zrealizowania inwestycji publicznych do których partner prywatny dołożyłby choćby jedną złotówkę bez późniejszego osiągnięcia zysku. Nie znajdzie Pani miejsca w Polsce gdzie zrealizowano w takim partnerstwie choćby jedną ze wskazanych przez Panią inwestycji. W Poznaniu w wyniku partnerstwa publiczno-prywatnego pobudowano parking podziemny i teraz partner prywatny zarządzając nim zwraca sobie przez 37 lat dokonane nakłady i z tego co wiem wątpi czy kiedykolwiek inwestycja mu się zwróci. W Czarnkowie też jedną inwestycję jako jedyni w powiecie również w tej formie zrealizowaliśmy.


MRXMRY
18.01.2015 11:24 Pytanie nr 3165

dzien dobry panie burmistrzu !!! mam 3 pytania !!! ad1. czy jest pan w stałym kontakcie z firma skanska i kiedy zamierza ona wejsc na plac budowy bo nie oszukujmy sie mamy zaraz koniec stycznia a do konca sierpnia juz nie zostało duzo czasu .......pogoda sprzyja pracom a ponoc w marcu i kwietniu mozemy lepic bałwany tak mowia prognozy !!! zakładamy ze nie jest pan burmistrzem a zwykłym Kowalskim i jak pan mysli czy uda sie dotrzymac terminu obwodnicy ??? ad2.czy nie było mozliwosci przeniesienia imprezy sunrise do parku stasica ..........czy to w amfiteatrze czy w niecce skoczni narciarskiej ( efekt murowany ) .......nie ukrywam ze dla młodziezy ktora mieszka w Czarnkowie i okolicach to jedyna impreza w roku na ktorej to naprawde mogli sie "wyszumiec " !!!! ad. 3 i ponownie temat basenu ......odpisuje pan osoba pytajacym o basen ze to inwestycja nie rentowna itd itd ......moze i ma pan racje tyle ze nie moge zrozumiec jednego ze np . takie Kaczory ( 5-6 tys ) , Chodziez ( gdzie bezrobocie jest wieksze ) moga miec basen i daja rade finansowo i wogole !!! u nas sytuacja tez wyladał by inaczej bo z tego co wiem nadmiar ciepła ze steico nagrzewałby wode tak wiec jako takie głowne bylyby za nami!!! a tak poraz kolejny musiałem wlac 30 zł na paliwo do Obornik ..... zapłacic 30 zł ktore zostałyby u nas ......i pizza 45 zł dla tamtejszych włascicieli gastronomii !!! z gory dziekuje za odp na zadane pytania !!!

ODPOWIEDŹ:
Proszę się nie martwić i nie zatruwać sobie życia myślą kiedy Skanska podejmie prace, bo Pan na pewno w tej sprawie nic nie pomoże. Firma jest bardzo solidna i skończy w tym roku budowę.

Wyjaśniłem szczegółowo dlaczego impreza w br. nie może się odbyć i nic więcej nie mam w tej sprawie do dodania.

Temat basenu też został szczegółowo omówiony i ciągłe powtarzanie się nic nowego nie wniesie.


Jurek
18.01.2015 9:52 Pytanie nr 3164

Ja nie jestem Burmistrzem żeby się nad tym zastanawiać, Pan niech się zastanowi

Proszę się zastanowić również nad organizacją dużych imprez sportowych w naszym mieście, bo bieg organizowany w parku na 11 listopada to jakieś kpiny!

ODPOWIEDŹ:
Jeśli ma Pan konkretne uwagi to proszę skontaktować się z dyrektorem OSiR, bowiem w takiej formie zarzut jest tylko krytykanctwem nic nie wnoszącym do sprawy.andrzej
17.01.2015 20:56 Pytanie nr 3163

witam
dlaczego na tablicach przy par komatach nie ma informacji o tym że bilet kupiony w par komacie obowiązuje na terenie całego Czarnkowa?

ODPOWIEDŹ:
Będzie uzupełniona taka informacja.
Mieszkanieć ul. Łąkowej
16.01.2015 23:51 Pytanie nr 3162

Witam

Piszę do pana w sprawie pięknych chodników na ulicy łąkowej , i tu moje pytanie czy mógł by pan gdzieś zgłosić aby zostały dołożone brakujące kostki brukowe i kostki granitowe bo naprawdę idąc wieczorem można sobie wybić zęby .

Z góry dziękuję za zgłoszenie
Pzdr

ODPOWIEDŹ:
Kostki przy studzienkach uzupełniono.


mieszkanka ul. Przemysłowej
16.01.2015 14:41 Pytanie nr 3161

Witam
Panie Burmistrzu kolejne silne wiatry przeszły przez miasto i po raz kolejny zdewastowały bilbordy reklamowe przy ul.Przemysłowej.
Nie wiem do kogo można zadzwonić w sprawie ich naprawy lub usunięcia. Nie dość,że stwarzają niebezpieczeństwo to jeszcze okropnie szpecą.
Pozdrawiam
mieszkanka ul. Przemysłowej

ODPOWIEDŹ:
Straż Miejska podjęła interwencję u właścicieli tablic reklamowych. Niektórzy dokonali już ich napraw inni jeszcze nie. Ponowimy działania w tej sprawie.


obcy
13.01.2015 17:40 Pytanie nr 3160

Witam Pana Burmistrza...W związku z odpowiedzią na pytanie 3140 chciałbym Panu zadać następujące pytanie. Dlaczego na ul. Widokowej wybudowano chodnik szerszy od szerokości właściwej dla przejścia pieszych....

ODPOWIEDŹ:
Między innymi po to, by można było swobodnie parkować dwustronnie samochody wzdłuż drogi nie blokując przejazdu. Budując drogę zlikwidowana została możliwość parkowania samochodów przez działkowiczów w pobliżu wejścia na teren ogrodu.Jurek
12.01.2015 19:13 Pytanie nr 3159

Dziękuje Panie Burmistrzu za wyczerpującą odpowiedz odnośnie krytej pływalni w Czarnkowie.

W takim razie, jeżeli nie stać nas na budowę nowej pływalni, to czy istnieje możliwość zadaszenia basenu przy OSIR na okres zimowy?

ODPOWIEDŹ:
A jak Pan sobie wyobraża zadaszenie tego basenu na zimę zarówno od strony technicznej jak i finansowej? Czy choć trochę zastanowił się Pan nad tym pomysłem?


meteo
12.01.2015 13:20 Pytanie nr 3158

Odwołanie ostrzeżenia numer 04/01/15 : Zjawisko zakończyło się. SKUTKI : brak UWAGI : brak
Kto jest aktywny
Nasi czytelnicy zadali już łącznie 3155 pytań
Jest 6 użytkowników online
Najwięcej użytkowników jednocześnie: 55 odwiedziło nas 28.07.2014 13:02