Czarnków - oficjalna strona miasta - forum z Burmistrzem
 
www.czarnkow.pl - forum z Burmistrzem

Szanowni Państwo!

Z uwagi na rozpoczętą kampanię wyborczą z powodu przepisów uniemożliwiających jej prowadzenie na stronach internetowych gmin zawieszam niniejsze forum do czasu zakończenia wyborów.

Franciszek Strugała
Burmistrz Miasta Czarnków

» «
Krzysztof
03.09.2014 21:10 Pytanie nr 3063

Zachęcam Pana Burmistrza do działań na rzecz poprawy jakości odbioru radiowego na terenie Czarnkowa oraz dostępu do sieci komórkowej. Niestety w wielu częściach miasta jest z tym problem jadąc samochodem (łączność radiowa), niestety miasto też nie ma pełnego dostępu do technologii LTE. Przykładowo Trzcianka i bynajmniej nie chodzi o rywalizację z tym miastem jest nim objęta, zaś my tylko HSPA +. Warto by wystosować odpowiednie pismo do operatorów komórkowych i rtv w sprawie zasięgu. Wiem, że na innym portalu, Czarnków info wielokrotnie podejmowana była kwestia. Z góry uprzejmie dziękuję za zainteresowanie tematem.

ODPOWIEDŹ:
Proszę zgłosić do UM w których częściach miasta jest taki problem. Żeby występować do jakieś instytucji trzeba mieć pełną wiedzę. Po ostatniej modyfikacji łączności komórkowej sytuacja w tych częściach miasta, w których był problem się poprawiła. Nikt do UM takiej informacji nie przekazywał.


Rysiu
03.09.2014 12:19 Pytanie nr 3062

Potwierdzam i zgadzam się z wpisem Andrzeja (pyt. 3061). W sezonie grzewczym i nie tylko w wielu miejscach miasta, szczególnie stare budownictwo, jak np. okolice ul. Gdańskiej, Rybaki, itp... czuć smród spalanych tworzyw sztucznych, gum, itp... Co ciekawe szczególnie zauważalne jest to w godzinach popołudniowych, czyli wtedy, gdy np. straż miejska nie urzęduje. Propozycja, aby uczulić SM na ten problem i faktycznie wyznaczyć jakieś dyżury.
Andrzej
02.09.2014 17:31 Pytanie nr 3061

Witam, Panie Burmistrzu . Jeszcze na dobre sezon grzewczy się nie rozpoczął a na Placu Wolności jak to w zwyczaju smród i zadymienie że siekierę można zawiesić. Kamienica nr 8 każdy komin tak smrodzi i produkuje sadzę że można by obdarować emisją niejedną wielką ciepłownię w kraju. Czy w końcu zostanie zrobiony porządek z tym syfem. Jak można przyciągnąć ludzi do centrum na zakupy jak ledwo się wyjdzie to żołądek do gardła podchodzi. W strategii nie ma ani słowa o całkowitej likwidacji piecy niskoemisyjnych, jak to np zaproponował Kraków. Co z tego że jednostki publiczne będą podłączały się do sieci ciepłowniczej jak np szpital który defacto korzysta z gazu skoro setki starych piecy na samym rynku robią taki koktajl z dioksyn i pyłów. Czarnków o tej porze po prostu śmierdzi i jest na to przyzwolenie władz miasta. Wulkanizacja koło orlenu nagminnie spala gumę, gdańska szok ledwo co widać. Może by tak straż dyżurnie patrolowała np w deszczowy sobotni poranek.. Smile najbardziej newralgiczne miejsca. Pozdrawiam

ODPOWIEDŹ:
Zapomniał Pan tylko napisać, że uchwałę Krakowa WSA uchylił.
Uchwała sejmiku wojewódzkiego zakazująca używania węgla do ogrzewania mieszkań i domów w Krakowie jest nieważna - uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny. Zdaniem sądu, naruszyła ona zasady konstytucyjne. Uchwała miała pomóc w ograniczeniu zanieczyszczenia powietrza w Krakowie.


Zygmunt
02.09.2014 16:08 Pytanie nr 3060

Czy Miasto w najbliższym czasie planuje wytyczenie atrakcyjnych miejsc pod zabudowę jednorodzinną?
Wytyczenie takich miejsc i sprzedaż działek po konkurencyjnych cenach, przyczyniłyby się zapewne do rozwoju budownictwa i być może choćby częściowo zahamowałyby proces systematycznego wyludniania miasta na rzecz innych gmin.

ODPOWIEDŹ:
W mieście jest kilka planów, które umożliwiają rozwój budownictwa jednorodzinnego. Część tych terenów ma już wydzielone działki. Jeśli jest Pan zainteresowany zakupem działki proszę przyjść do UM, to zostaną Panu wskazane tereny pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.

Zygmunt
02.09.2014 16:00 Pytanie nr 3059

Witam Panie Burmistrzu.

1. Czemu służą prace leśne na przedłużeniu ul. Wiśniowej - czy planowane jest tam wytyczenie nowej drogi, łączącej ul. Polną, Wiśniową, Spokojną z ul. Leśną i Gajową?

2. Czy i kiedy, a jeśli tak, to w jakim miejscu planowane jest wytyczenie stoku narciarskiego?

ODPOWIEDŹ:
1. Pracownicy UM, którzy zwizytowali teren nie zauważyli żadnych prowadzonych prac leśnych. W ubiegłym roku Miasto niwelowało teren pod drogi na III etapie ul. Leśnej dla budownictwa jednorodzinnego (ponad 40 działek). Rozpoczęto także prace uzbrojeniowe terenu.

2. Stok narciarski o długości 470 m został zapisany w planie zagospodarowania tego terenu. Będzie on schodził od ul. Leśnej pod las na wysokości ul. Polnej.oko
01.09.2014 15:50 Pytanie nr 3058

a co ma Burmistrz z tym wspólnego? Pisz skarGę do WZDP
wykonawca obwodnicy
01.09.2014 12:08 Pytanie nr 3057

KTO ZAPACI MI ZA ROBOTĘ NA OBWODNICY POLDROG PADŁ A WZDW WYPINA SIE BO BYŁEM USŁUGODAWCĄ MAMY BYC OKRADANI ????

ODPOWIEDŹ:
Są przepisy, które regulują zapłatę dla podwykonawców. Jeśli sam nie jest Pan wstanie sobie poradzić należy skorzystać z prawnika.yob
31.08.2014 21:56 Pytanie nr 3056

Proszę bardzoWink -już wkrótce wybory!
Zenek
31.08.2014 14:06 Pytanie nr 3055

Już dawno nikt nie napisał że niedługo wybory. Napiszcie proszę raz jeszcze! To takie fajne w kółko czytać że "już wkrótce wybory" i że "wtedy się okaże".
MRXMRY
31.08.2014 10:20 Pytanie nr 3054

GDZIE KIEDYS PIŁA DO CZARNKOWA .................A TERAZ GDZIE CZARNKOW DO PIŁY .....................DROGI JAK NIGDZIE INDZIEJ ...................NAJGORSZE DROGI JAKIE WIDZIAŁEM .................MIASTO ZACZEŁO ROBIC SIE BRUDNE ...............A PIŁA KOLOROWA I JAKBY NIE PROBLEMY Z PRACA TO JUZ DAWNO BYM SIE WYNIOSŁ Z TEGO GRAJDOŁU !!!!.BRAK INWESTYCJI W MIEJSCA PRACY A ZAKŁADY NIEKTORE POWOLI BEDA KONCZYŁY DZIAŁALONSC :-( !!!! ALE JAK PISZA NASI POPRZEDNICY NASZCZESCIE ZARAZ WYBORY I CO ZA TYM IDZIE ROSZADY
Adam
30.08.2014 22:56 Pytanie nr 3053

Czytałem tą Strategie Rozwoju na lata 2014-2025. Bardzo interesująca jest ta bajka. Idealnie nadaje się na Wieczorynkę z całym szacunkiem dla Wieczorynki. Po co mydlicie mieszkańcom tego miasta oczy. Przecież jak to w bajce bywa prawie żadna z przedstawionych prognoz nie zostanie wypełniona nawet w części. Powiem krótko. Z mojej analizy SWOT wynika że mocną stroną Czarnkowa jest to, że to miasto jeszcze jako tako istnieje a słabą stroną są urzędnicy i rządzący tym miastem. Wkrótce 16 listopada. Ten dzień nieuchronnie się już zbliża . . .
Czarnkowianin
29.08.2014 15:05 Pytanie nr 3052

Witam

Mam 3 pytania

1. Pierwszym pytaniem jest czy remont alei
brzezińskiej to remont tylko chodników czy też
asfaltu
2. Drugie pytanie dotyczy obwodnicy mam pytanie czy do czasu wyłonienia nowego wykonawcy firma POL-DRÓG będzie na niej pracowała

3 . Trzecie pytanie dotyczy także obwodnicy mam pytanie czy przy moście na noteci powstanie rondo ?

ODPOWIEDŹ:
1. Na Alei Brzezińskiej oprócz remontu chodnika i budowy ścieżki rowerowej zostanie położony nowy dywanik bitumiczny od miejsca w którym łączy się niedawno położony asfalt ze starym do ulicy Chodzieskiej.

2. Nie spodziewam się by pracowała. Na zasadzie uzgodnienia z inwestorem tj. WZDW w Poznaniu możliwe jest, że może wykonywać jakieś prace zabezpieczające.

3. Tak, przed mostem na Noteci będzie rondo.
Cyklista
29.08.2014 11:51 Pytanie nr 3051

Jako, że sieć ścieżek rowerowych sukcesywnie nam się rozrasta (z czego należy się tylko cieszyć), proponuję na stronie miasta stworzyć ich mapę, która zawierałaby ścieżki istniejące oraz planowane, zarówno na terenie miasta i gminy, jak i najbliższych okolic Czarnkowa.

ODPOWIEDŹ:
Uważam to za dobry pomysł. Jak zakończą się prace projektowe kolejnego etapu budowy ścieżek rowerowych opracujemy taka mapę i umieścimy na stronie internetowej miasta.


Mieszkaniec
29.08.2014 10:04 Pytanie nr 3050

Witam. Jak to jest, że pracownicy MOPS źle adresują listy, które później krążą po całym Czarnkowie? To nie pierwszy raz się zdarzyło, że list był źle zaadresowany lub źle podany adres w piśmie z MOPS. Najlepiej zmienić wszystkich pracowników MOPS. Jeśli jeszcze raz pracownicy MOPS popełnią tak karygodny błąd to prokuratura się tym zajmie.

ODPOWIEDŹ:
Pracownicy MOPS istotnie popełnili błąd wpisując w adresie zły numer mieszkania. Był jednak Pan osobiście w MOPS wyjaśnić sprawę i zostało wszystko od ręki naprawione. Mam też informację, że został Pan przeproszony przez pracownika MOPS za pomyłkę. Raz jeszcze przepraszam w imieniu MOPS za zaistniałą sytuację.


mieszkaniec ul. Gdańskiej
26.08.2014 18:18 Pytanie nr 3049

Witam serdecznie. Czy po zakończeniu obwodnicy jest przewidziane w budżecie miasta lub powiatu (w zależności do którego z samorządów ta droga należy) całkowity remont ulicy Gdańskiej wraz z położeniem chodników aż do Osucha? Nie da się ukryć, że ciężkie pojazdy dojeżdżające do drogi niszczą nawierzchnię, która jest już w niezbyt dobrym stanie. Jeśli takowa inwestycja jest chociaż w planach to prosiłbym o przybliżenie, podanie ram czasowych takiej inwestycji.
Pozdrawiam

ODPOWIEDŹ:
Zgadzam się, że po wybudowaniu obwodnicy ulica Gdańska powinna otrzymać nową nawierzchnię. Na pewno Miasto będzie zabiegać w Starostwie Powiatowym o remont tej ulicy.

przechodzień
26.08.2014 17:50 Pytanie nr 3048

Witam czy na ul.wronieckiej po stronie budowanej sciezki rowerowej jest potrzebny maly waski istniejacy pas zieleni?bo i tak z tej zieleni w tym pasie nic nie bedzie a gdy by sie go zlikwiedowalo to szerokosc ulicy zwiekszyla sie i bezpiecznie minely by sie dwa auta-bo po remoncie napewno sie nie mina pozdrawiam

ODPOWIEDŹ:
Na wycięcie całego pasa drzew po jednej stronie ulicy musiałby się zdecydować powiat na etapie projektowania ścieżki. Wówczas o ten pas droga mogłaby być szersza. Nie wiem jak zareagowaliby mieszkańcy na takie rozwiązanie? Aktualna szerokość drogi po remoncie umożliwia ruch dwukierunkowy. Większość dróg powiatowych w województwie wielkopolskim ma podobną szerokość.

user
26.08.2014 13:17 Pytanie nr 3047

Miasto remontuje przystanki MPK a jednocześnie niszczy komunikacje miejską. Po mieście jeździ kilka zdezelowanych starych autobusów. Kiedyś autobusy jeździły do Lubasza nad jezioro a teraz już nigdzie nie jeżdżą. Ciekawe w jakim celu remontuje się nieczynne przystanki. A może chcą wznowić komunikacje miejską. Dobrze byłoby aby ją wznowili. Miasta o podobnej wielkości w okolicy (Chodzież czy Oborniki) mają komunikacje miejską i ona działa bez zarzutów a u nas wszystko się likwiduję. Proponuje zacząć likwidować kościoły bo te rzeczywiście nie są do niczego potrzebne. Tylko kasę od ludzi wyciągają. Pozdrawiam.

ODPOWIEDŹ:
Przystanki służą wszystkim przewoźnikom przewożącym ludzi. Z komunikacji miejskiej zrezygnowali sami mieszkańcy. Na dzisiaj funkcjonuje w takim zakresie w jakim jest zapotrzebowanie. Sytuacja Obornik jest zupełnie inna, gdyż miasto z otaczającymi je miejscowościami stanowią jedną gminę, w związku z czym możliwe jest dofinansowanie z budżetu gminy. Nasza Gmina Czarnków ani też Lubasz nie są skore do ponoszenia kosztów funkcjonowania wspólnej komunikacji. Miasto Czarnków nie może finansować innej gminie kosztów przewozów mieszkańców.

Wojciech
25.08.2014 22:49 Pytanie nr 3046

Panie burmistrzu czy w całym mieście jest przewidziana wymiana przystanków autobusowych na nowe, jak na Placu Powstańców Wlkp.? Trzeba przyznać, że cieszy oko taki widok.
Pozdrawiam

ODPOWIEDŹ:
W bieżącym roku już nie, ale będziemy je sukcesywnie wymieniać.


Kolejowy
25.08.2014 22:46 Pytanie nr 3045

do użytkownika "kolej"
Nie jestem dinozaurem, ale pamiętam, jak pociąg osobowy wjeżdżał zarówno ze strony Piły, jak i Poznania. Sam jechałem nie raz i muszę przyznać, że mało w Polsce takich malowniczych krajobrazów, jakie są na tej linii. Z sentymentu raz pojechałem do Poznania żeby wrócić pociągiem do Czarnkowa, który zorganizowała firma TurKol i aż łezka się w oku zakręciła...
W pełni rozumiem modernizację trasy Piła - Poznań, ale nie będę mógł zrozumieć jeśli za kilka najbliższych lat Pan Marszałek nie znajdzie funduszy na remont.
Jedynym realnym sposobem walki wg mnie jest w tej chwili wystosować Petycję i zebrać możliwie najwięcej podpisów zainteresowanych podróżowaniem - jako niegdyś wspomniany potok pasażerki. Zastanawia mnie tylko, jak to jest, że trasę Poznań - Gołańcz się utrzymuje, gdzie to po drodze jakiś metropolii wcale nie ma (blisko 53 tys ludności po drodze), a o Czarnkowie się zapomina (blisko 40 tys)
prechodni
25.08.2014 22:11 Pytanie nr 3044

Panie Burmistrzu komendancie straży miejskiej proszę o szybką interwencje na terenie miasta ul orłowskiego jadąc od strony ul gdańskiej do końca ul orłowskiego po lewej stronie pod laskiem młodziesz buduje nielegalną szope celem cpiania narkotyków lub prostytucji itp pod skarpą prosze o skontrolowanie tego obiektu pilne

ODPOWIEDŹ:
Straż Miejska sprawdziła to miejsce i skontaktowała się z rodzicami dzieci. Okazało się działania dzieci są za ich zgodą i jak twierdzą rodzice nie robią tam nic niepożądanego. Mimo to, miejsce to będzie obserwowane przez Straż Miejską.

Kto jest aktywny
Nasi czytelnicy zadali już łącznie 3043 pytań
Jest 1 użytkownik online
Najwięcej użytkowników jednocześnie: 55 odwiedziło nas 28.07.2014 13:02


Pytania jak i odpowiedzi starego forum można przeczytać tutaj